Design


Kąpiel w bucie

 

Ten zdumiewający obiekt w kształcie buta to... wanna obłożona szklaną mozaiką firmy Sicis. Nazywa się jak kobieta: Audrey.

But ma wysokość 165 cm, długość 270 cm i szerokość 110 cm. Woda płynie z góry, ze szczytu obcasa, opłukując siedzącą wewnątrz osobę niczym rwąca kaskada. Kształt wnętrza jest doskonale dostosowany do ludzkiej sylwetki.
Na zewnątrz wannę zdobi różnobarwna mozaika. Podczas ostatnich targów w Mediolanie firma Sicis zaprezentowała modele buta z trzema różnymi mozaikami. Każdy klient gotów kupić to cudo i zapłacić za nie 35 000 euro (!) może sobie zamówić wymarzony wzór.
Projektantem wanny jest włoski designer Massimiliano Della Monaca. Imponujący but można już zamawiać w przedstawicielstwach firmy Sicis. Podobno w centrali w Mediolanie mają sposób na to, jak go przetransportować. Waży ok. 200 kg!

 

Niekonwencjonalny prysznic w poziomie

 

Słynąca z niekonwencjonalnych rozwiązań firma Dornbracht zaskoczyła po raz kolejny. Na targach w Szwajcarii zaprezentowano prysznic, w którym czynność mycia odbywa się… na leżąco. Taka pozycja jest na pewno wygodniejsza, tylko co z rachunkami za wodę?

Płynące lustra

 

Zaprojektowane przez dwóch projektantów: Rikako Nagashima oraz Hideto Hyoudou. Czy użyteczne? Czas pokaże, na pewno efektowne! Niesamowite lustra, sprawiające wrażenie wyciekającej wody.

Łazienka na szczycie szybu windy

 

Aby wejść do łazienki jednego z apartamentów w Meksyku nie można mieć lęku wysokości. Dlaczego? Ponieważ pomieszczenie znajduje się w miejscu gdzie kiedyś biegł szyb windowy. To jednak nie wszystko. Podłoga łazienki zrobiona jest niemalże całkowicie z przeźroczystego szkła, odkrywając tym samym widok szybu.

Czy zlew może być niezwykły?

 

Zlew może być granitowy lub stalowy, srebrny lub czarny, okrągły lub kwadratowy. I właściwie na tym - jak się powszechnie wydaje - kończy się możliwość wyboru zlewu. Okazuje się jednak, że ten niezbędny element aranżacji kuchni może mieć różne kształty i kolory! Dzięki zlewowi o designerskim wyglądzie Twoja kuchnia i łazienka zyskają rys indywidualności.