Coverlam Oxido - GRESPANIA


PROJEKT Z KONKURSU PERŁY CERAMIKI UE 2012 

 

Pokonanie ograniczeń gabarytów i grubości narzucanych przez ceramikę jest teraz możliwe.

Coverlam jest gresem porcelanowym laminowanym o grubości 3 mm uzyskanym poprzez zmieszanie surowców naturalnych mielonych na mokro, zagęszczonych za pomocą nowoczesnego systemu pras i wypalanych w nowoczesnym piecu hybrydowym (gazowo-elektrycznym), co m.in. pozwala na istotne ograniczenie emisji dwutlenku węgla.
Ponadto Coverlam ma wzmocnienie strukturalne składające się z siatki z włókna szklanego 0,5 mm przyklejonej do tylnej strony. W ten sposób udaje się zoptymalizować mechaniczną wytrzymałość elementu.
Produkt ten wytwarzany jest w prostych elementach o wymiarach 3000 x 1000 mm, a sprzedawany w wielu formatach tworzonych za pomocą automatycznego cięcia elementu pierwotnego
Dzięki niewielkiej grubości 3,5 mm, Coverlam ma masę tylko 7,8 kg/m2. Dlatego Coverlam jest o wiele łatwiejszy w cięciu i posługiwaniu się oraz istotnie obniża koszty logistyczne pakowania i transportu.
Coverlam jest odporny na zginanie, promieniowanie UV, czynniki chemiczne, zużycie, ogień i mróz.
Coverlam można poddawać ponownemu przetworzeniu, a jego proces produkcyjny ma wiele wyjątkowych zalet, jeśli chodzi o ochronę środowiska.

Wszystko to czyni z Coverlam produkt wyjątkowy, nowatorski i jedyny w swoim rodzaju.